2993

2993

ROSS LUDWIG

REISEN NACH KOS, HALIKARNASSOS, RHODOS UND DER INSEL CYPERN. Reisen auf den griechischen Inseln. Mit Lithographien und Holzschnitten.Halle, C. A. Schmetschfe & Sohn, 1852. 8o, σ. viii+216. Στα γερμανικά. Εικονογραφημένο με χαρακτικά εντός και εκτός κειμένου. Δέρμα στη ράχη. Σπάνιο. [αβιβλιογράφητο κατά Blackmer]

1000 - 1200 €